Náklady na výrobu skleněných lahví na zakázku: Formy, minimální objednávky a cenový přehled

Xuzhou Minghang Packaging Products Co., Ltd.

Domovská stránka
Skleněné Nádoby
Skleněné Lahve
Uchovávání Potravin
O nás
Aktuality
FAQ
Kontakt

Získejte bezplatnou cenovou nabídku

Náš zástupce vám brzy zavolá.
E-mail
Jméno a příjmení
Název společnosti
Zpráva
0/1000

Kolik stojí výroba vlastních skleněných lahví? Ceny, formy a minimální objednávací množství (MOQ)

August 14, 2026
Novinky

Kolik to ve skutečnosti stojí vyrobit speciální skleněné lahve ? U většiny komerčních projektů není možné tuto otázku zodpovědět jediným číslem zodpovědným způsobem. Jednoduchá lahvička na omáčku o objemu 250 ml vyrobená z existujícího formu, matná lahve na nápoje o objemu 500 ml a těžká lahve na lihoviny o objemu 750 ml s privátním moldem mohou všechny být vyrobeny ze sodnovápenatého skla, avšak jejich ekonomika je zcela odlišná.

How Much Do Custom Glass Bottles Cost

Náklady se skrývají všude.

Při výpočtu skutečné ceny speciální skleněné lahve , nezohledňujeme pouze cenu lahve od výrobce, ale také hmotnost skla, vývoj formu, účinnost výrobního procesu, zdobení, zmetky, uzávěry, exportní kartony, paletizaci, využití kontejneru, přepravní náklady, cla a požadavky na testování a především počet přijatelných lahví vyrobených v každé výrobní dávce.

Za co tedy ve skutečnosti platíte?

Užitečným výchozím bodem je následující:

Celková cena láhve po doručení = výroba láhve + amortizace formy + zdobení + uzávěr + balení + kontrola kvality/testování + pozemní logistika + námořní přeprava + dovozní poplatky

Tato rovnice vysvětluje, proč porovnávat dvě nabídky pouze na základě položky označené „cena za kus“ je často chybou při nákupu.

Veřejné průmyslové referenční hodnoty pro rok 2025 ilustrují rozsah. Společnost Ashland Container odhadla standardní láhve ze sodnovápenatého skla o objemu 4–16 uncí při středních objemech 10 000–50 000 kusů přibližně na 0,15–0,40 USD za láhev , zatímco její publikované příklady uvádějí několik dalších procesů zdobení v cenové kategorii v centech za kus. Tyto údaje jsou užitečné jako orientační body, nikoli jako univerzální tovární ceny, protože hmotnost láhve, geografická poloha, technické specifikace a výrobní metoda výsledek výrazně ovlivňují. Viz průvodce náklady na výrobu skleněných lahví pro rok 2025 .

Existují také dobré důkazy, že výrobní náklady budou mít postupně se měnící základ. Podle indexu výrobních cen pro výrobu skleněných obalů pro primární produkty od amerického Úřadu pro statistiku práce (BLS) prostřednictvím FRED se index pro primární produkty výroby skleněných obalů zvýšil z 283,328 v lednu 2024 na 298,425 v červenci 2025 , což odpovídá růstu přibližně o 5,3 %. To však neznamená, že ceny všech lahví vzrostly o 5,3 %; slouží pouze k ilustraci toho, proč nelze starou cenovou nabídku považovat za tzv. „trvalý“ ceník. Viz BLS PPI pro skleněné obaly .

Jaká je jednotková cena individuálně navržené skleněné lahve?

Aby výrobce mohl uvést cenu za jednotku, musí znát objem lahví, jejich hmotnost, typ barvy skla, typ hrdla, požadavky na objednávku, tváření a zdobení. vlastní skleněné lahve rozsah plánovaných nákladů na komerční sodnovápenaté obaly se pohybuje od mnohem méně než 0,50 USD u jednoduchých obalů vysokého objemu až po 1,00 USD nebo více, podle složitosti a hmotnosti obalu a podle rozsahu jeho zdobení.

Dodavatele bychom nehodnotili na základě jediného zveřejněného čísla.

Uvažujme tři láhve, každá s nominálním objemem 500 ml:

Specifikace lahve Relativní úroveň nákladů PROČ
Standardní broušená láhev, stávající formovací forma Nízký Žádná nová formovací forma; efektivní formování
Stávající láhev + potisk jednou barvou Nízká–střední Přidané náklady na přípravu potisku a samotný potisk
Láhev s privátní formou a reliéfním potiskem Střední Náklady na nástroje plus nižší efektivita při počátečním výrobním množství
Těžká premium lahve s masivním dnem Středně vysoká Více skla na jednotku a delší požadavky na tváření
Matovaná + povlaková + potisková lahve Vysoký Více stupňů sekundárního zpracování
Složitá nepravidelná lahve s privátní formou Vysoký Náročnost výroby forem, tváření a vyšší riziko odmítnutí

Hmotnost lahve je důležitější, než si mnozí zakoupitelé uvědomují. Sklo se prodává jako hotový obal, ale továrna stále musí zakoupit, roztavit a zformovat suroviny pro každý gram skla vstupující do výroby.

A tavení je drahé.

Hlavní chemické složení běžného obalového skla zahrnuje křemičitan a sodnou sódou (uhličitan sodný) ( Na₂CO₃ ), mezi jinými materiály. Americký geologický průzkum (U.S. Geological Survey) uvedl ve své souhrn nerostných surovin za rok 2025 , s využitím čtvrtletních údajů z roku 2024, že sklo tvořilo přibližně 45 % konečného využití sodného popelu ve Spojených státech . To je jedním z ukazatelů, jak silně zůstává výroba obalů svázána s komoditními vstupy. Viz Souhrn nerostných surovin USGS za rok 2025 .

Nelze proto očekávat, že by existovala výrobní ekonomika pro lahve o hmotnosti 300 g a 700 g, z nichž každá obsahuje 500 ml kapaliny.

Jaká je cena vlastního formovacího nástroje pro skleněné lahve?

Cena formovacího nástroje pro skleněné lahve je jednorázový náklad na výrobní vybavení, který vznikne v případě, že si zakazník vyžádá unikátní návrh lahve (nikoli standardní návrh výrobce), a závisí na kapacitě, geometrii, reliéfním potisku, konstrukci hrdla, uspořádání dutin, požadavcích na vzorky a zapojeném výrobním zařízení.

Pro rozpočtové účely se v publikovaných průmyslových příkladech často uvádí cena vlastního formovacího nástroje pro lahve v rozmezí několika tisíc amerických dolarů , přičemž složitější projekty se umísťují vyšší v řadě.

Jeden referenční model vlastního parfémového flakonu pro rok 2025 uvádí náklady na formu přibližně $1,000–$8,000+, přičemž plně individuální projekty obvykle vyžadují minimálně 10 000 kusů. Jedná se o dodavatelský referenční údaj, nikoli univerzální sazbu, ale poskytuje kupcům realistickou představu o velikosti objednávky. Viz průvodce formami pro vlastní flakony a minimálními objednávkami pro rok 2025 .

Zde se začínající kupci často ztrácí: „forma pro flakon“ není nutně jednoduchý kus kovu.

Průmyslové tvarování flakonů může vyžadovat systém nástrojů obsahující komponenty jako:

  • Základní formy
  • Fúzní formy
  • Krční kroužky
  • Vodící kroužky
  • Dněné desky
  • Deflektory
  • Vyfukovací hlavy
  • Vložky pro loga nebo reliéfní potisk
  • Vzorové nebo prototypové nástroje

Výrobce musí také převést váš koncept na výrobně realizovatelný výkres. Ostře zaoblené rohy, prudké podřezy, extrémně silné základny, neobvyklé ramena nebo nedostatečně specifikované uzavírací části hrdel mohou všechny způsobit problémy, které v původním vizuálním vyobrazení nebyly viditelné.

Hezké CAD soubory jsou levné.

Geometrie připravená pro výrobu není.

Doporučujeme proto zeptat se, zda nabízená cena formy pro skleněnou láhev zahrnuje vzorové nástroje, výrobní nástroje, úpravy, vložky pro loga a práva k vlastnictví. Dvě továrny mohou uvést „3 000 USD za formu“, avšak ve skutečnosti nabídnout velmi rozdílné výsledky.

Co se stane s náklady na formu na jednu láhev?

Předpokládejme hypotetickou soukromou formu za $3,000.

Při 10 000 lahvích:

3 000 USD ÷ 10 000 = 0,30 USD za láhev

Při 50 000 lahvích:

3 000 USD ÷ 50 000 = 0,06 USD za láhev

Při 100 000 lahvích:

3 000 USD ÷ 100 000 = 0,03 USD za láhev

Proto se první objednávka může jevit jako drahá, zatímco opakovaná výroba za použití stejných schválených nástrojů může mít zcela odlišnou ekonomiku.

Custom Glass Bottles Cost

Jaký je minimální objednaný množství (MOQ) pro zakázkové skleněné lahve?

Minimální objednané množství (MOQ) pro zakázkové skleněné lahve je nejnižší výrobní množství, při němž může továrna ekonomicky naplánovat použití forem, tvarovacího stroje, výkonu pecí, barvy, kontroly a sekundárního zpracování vyžadovaných pro konkrétní specifikaci lahve.

Ve skutečnosti existují dvě různé diskuze o minimálním objednávkovém množství (MOQ).

První se týká minimálního objednávkového množství pro zásoby lahví .

Druhá se týká minimálního objednávkového množství pro výrobu s privátní formou .

Tato dvě množství nejsou ekvivalentní.

Zákazník může zakoupit relativně malé množství již existující lahve a následně ji přizpůsobit potiskem, etiketou, povlakem nebo jedinečným uzávěrem. Jakmile však zahájíme výrobu s privátní formou a naplánujeme vyhrazenou výrobní dávku, změní se ekonomické podmínky.

Jako široký komerční plánovací rámec:

Typ projektu Typická logika nákupu
Lahve ze zásoby bez dekorace Nejnižší minimální množství objednávky
Hotová lahvička + etiketa Možné nízké minimální množství objednávky
Hotová lahvička + tampotisk Platí minimální množství pro zdobení
Hotová lahvička + povlak/matování Platí minimální množství pro zpracování
Lahvička s individuálním formovacím nástrojem Vyšší výrobní závazek
Individuální barva skla Obvykle výrazně vyšší závazek
Složitá soukromá forma + více druhů zdobení Nejvyšší obchodní závazek

Referenční ukázka obalů pro parfémy z roku 2025 byla zveřejněna 500–3 000 kusů pro zdobení některých standardních lahví oproti 10 000–30 000+ kusům pro plně individuální lahve. Tyto údaje je třeba chápat jako jednu tržní referenci, nikoli jako pravidlo platné pro každou továrnu či kategorii obalů.

Pro B2B zakazníky je lepší otázkou ne:

„Kdo nabízí nejnižší MOQ?“

Je:

Která výrobní cesta nám poskytne nejnižší celkové riziko při očekávaném ročním objemu výroby ?”

Značka, která očekává prodej 4 000 lahví během prvního roku, pravděpodobně neměla by nutit zcela nový konstrukční návrh lahve jen proto, že soukromá forma zní profesionálněji.

Používejte standardní položky chytře.

Poté personalizujte tam, kde si zákazníci skutečně všimnou rozdílu.

Jaké faktory ovlivňují cenu custom skleněných lahví?

Největší cena custom skleněných lahví tyto faktory nejsou tajemné, ale dodavatelé často špatně oddělují jednotlivé položky ve svých cenových nabídkách.

Obvykle je dělíme do deseti skupin.

1. Hmotnost lahve

Vyšší počet gramů skla obvykle znamená vyšší nároky na materiál a tavení.

2. kapacita

Pro láhev na kosmetiku o objemu 50 ml, láhev na pivo o objemu 330 ml, láhev na džus o objemu 500 ml a láhev na lihoviny o objemu 1 000 ml jsou nutné různé formy a konfigurace balení/uskladnění skla.

3. Kvalita a barva skla

Standardní křemičitá, vysoce křemičitá, bernardýnská, zelená a speciálně obarvená skla nejsou zaměnitelnými výrobními specifikacemi.

4. Složitost tvaru

Kulaté lahve obvykle nabízejí příznivější podmínky tváření než silně hranaté, asymetrické nebo sochařsky tvarované návrhy.

5. Výběh hrdla

Výběh hrdla musí odpovídat určenému šroubovacímu uzávěru, uzávěru s páčkou, zátku, stlačovacímu čerpadlu, rozprašovači, kapátku nebo jinému uzávěru.

Tato otázka si zaslouží pozornost.

Úspora 0,02 USD na lásce je zanedbatelná, pokud uzávěr na plnící lince zákazníka netěsní spolehlivě.

6. Formy a nástroje

Nové konstrukční návrhy vyžadují vývoj a výrobu nástrojů.

7. Dekorace

Tisk, nálepky, matování, povlaky, galvanické pokovování, teplé razítko a reliéfní tisk všechny ovlivňují náklady.

8. Množství objednávky

Fixní náklady na nastavení se rozdělují mezi větší počet lahví při vyšších výrobních objemech.

9. Balení

Děliče, exportní kartony, podnosy, smršťovací fólie a palety zvyšují náklady na materiál i práci.

10. Logistika

Sklo je husté, křehké a poměrně těžké. Přepravní náklady proto vyžadují samostatný výpočet místo toho, aby byly zahrnuty do položky „dodání“.

Který typ lahve je ekonomičtější: standardní lahve nebo lahve s privátní formou?

Standardní skleněná láhev je obvykle levnější možností pro nízké objemy, protože zákazník neplatí za nové nástroje pro výrobu skla a například soukromý formovací nástroj se stává ekonomicky životaschopnějším při opakovaných objednávkách, rozlišení značky nebo vlastní geometrii, které ospravedlní počáteční investici.

Obvykle od nás vyžadují rozhodnutí tímto způsobem:

Faktor Standardní lahve Soukromý formák
Počáteční investice Nižší Vyšší
Formovací poplatek Obvykle žádné Požadované
Minimální objednací množství Obvykle nižší Obvykle vyšší
Rychlost uvedení na trh Rychlejší Pomalejší
Strukturální jedinečnost LIMITED Vysoký
Výšivka s logem Ano Ano
Vylepené strukturální značení LIMITED Vynikající
Inženýrská práce Nízký Vyšší
Nejvhodnější pro testování na trhu Ano Obvykle ne
Nejvhodnější pro vlastní obalování LIMITED Ano
Ekonomika opakovaných objednávek Dobrá Může se výrazně zlepšit při velkovýrobě

Mnoho startupů ve skutečnosti potřebuje buď zcela obecnou láhev, aniž by byla zcela soukromá.

Střední cesta je často lepší:

stávající lahve + vlastní uzávěr + vlastní barevné provedení + značkové potiskování + odlišné sekundární balení.

Tato kombinace může vytvořit výraznou obchodní prezentaci, aniž by bylo nutné kupujícímu financovat výrobu formy pro strukturu v fázi ověřování.

Jak ovlivňuje množství objednávky jednotkovou cenu skleněných lahví?

Množství objednávky ovlivňuje jednotkovou cenu skleněných lahví, protože náklady na nástroje, nastavení, přeřazení strojů, přípravu dekorace, správu kontroly kvality a další fixní náklady lze rozdělit mezi větší počet prodejních obalů.

Základní rovnice nákupu je:

Efektivní jednotková cena = Cena lahve + (Náklady na nástroje ÷ Množství) + (Náklady na nastavení ÷ Množství) + Dekorace + Balení + Přepravní náklady na jednotku

Právě proto se cenové úrovně skleněných lahví pro velkoobchod často stanovují ve stupních.

Avšak nákup většího množství není automaticky levnější.

Pokud je vaše roční poptávka 20 000 lahví a objednáte jich 100 000 pouze proto, abyste ušetřili 0,08 USD za láhev, vyměňujete teoretickou úsporu při nákupu ve výši 8 000 USD za náklady na skladování, uváznuté finanční prostředky a zásoby na čtyři roky.

To není efektivní zakoupení.

Je to nadměrné nakupování.

Nakupující by proto měli porovnat:

nákupní cena + skladování + pracovní kapitál + riziko zastarání + riziko poškození

místo pronásledování nejnižší jednotkové tovární ceny.

Kolik stojí potisk, matování, povlak a individuální logo?

Dekorace může přidat od několika centů až po několik desetin dolaru za láhev, a někdy i výrazně více – v závislosti na technologii, počtu barev, rozloze pokrytí, požadavcích na tuhnutí, množství objednávky, tolerancích zarovnání a tom, zda se kombinují více dekorativních procesů.

Typické možnosti zahrnují:

Přizpůsobení Dopad nákladů Hlavní faktor nákladů
Papírový / samolepivý štítek Nízký Materiál štítku a jeho aplikace
Tisk jednobarevným screenem Nízký Obrazovka, barva a nastavení
Mnohobarvé tisknutí Nízká–střední Více průchodů a zarovnání
Decal Střední Grafický návrh, přenos a vypalování
Námraza Střední Povrchová úprava
Prasárna Střední Pokrytí, barvení a vytvrzování
Termoštamping Středně vysoká Fólie, nastavení a zarovnání
Ražené logo Nástrojově řízené Vložka formy / konstrukční nástrojování
Elektrolytické pokovování / speciální povrchová úprava Vysoký Více fází zpracování

Zveřejněné příklady z roku 2025 od společnosti Ashland Container uvádějí cenu postřikového potahování přibližně na 0,15–0,35 USD za kus a teplou razbu přibližně na 0,20–0,45 USD za kus pro jejich referenční projekty. Opět se jedná o příklady, nikoli o univerzální tržní ceny.

Dekorace může navíc interagovat s geometrií lahve.

Rovinná tisková plocha je jednodušší.

Silně zakřivené ramínko není.

Technicky možný logotyp se proto může stát ekonomicky nevhodným logotypem, pokud způsobuje pomalý tisk, špatnou registraci a nadměrný podíl zmetků.

Raději změníme grafický návrh před výrobou, než abychom později vysvětlovali tisíce vadných lahví.

Jaká je cena přepravy pro dokončení nákladů na skleněnou láhev?

Cena přepravy na jednu láhev představuje celkové náklady na logistiku z místa původu, námořní přepravu, cílového místa a dovozu a matematicky se určuje dělením celkových nákladů počtem přijatelných lahví naložených do kontejneru; při tomto výpočtu mají téměř stejný význam jako samotná námořní sazba faktory jako rozměr lahve, návrh kartonového balení, paletizace, využití kontejneru, přístav určení a podmínky nákladního trhu.

V roce 2024 ji již nelze přehlížet.

Podle Konference OSN pro obchod a rozvoj (UNCTAD) způsobily vážné poruchy v námořní přepravě v červenci 2024 prudký nárůst sazeb za kontejner na přibližně 3 600 USD , a o 149 % oproti roku 2023 , zatímco jejich průměrná úroveň v minulém roce činila 2 496 bodů . Viz Analýza námořního obchodu UNCTAD za rok 2025 .

UNCTAD také dříve uváděla průměrnou 256%skok v mírné sazbě mezi Šanghajem a Evropou v období od počátku prosince 2023 do počátku února 2024.

Důvod, proč nechceme trvale uvádět jednu částku nákladů na přepravu na láhev, je právě tato kolísavost.

Namísto toho použijte rovnici.

Předpokládejte, že náklady na námořní přepravu činí 4000 USD a že exportní balení a lahve, které lze přepravit v kontejneru, činí 25 000 ks. Uvažujte, že náklady na námořní přepravu jsou $4000, zatímco zvažujete využití kontejneru společnosti 25 000 ks pro dovoz a balení vybraných lahví.

4000 USD ÷ 25 000 = 0,16 USD za láhev na námořní přepravu

Avšak těchto 0,16 USD není nutně celková výsledná logistická cena.

Stále můžete mít:

  • Dopravu ze závodu do přístavu
  • Vývozní dokumentace
  • Poplatky za terminál
  • Celní celní prohlášení
  • Dovozní clo
  • Přístavní poplatky
  • Doprava na místě určení
  • Manipulace s paletami
  • Pojištění nákladu
  • Skladování

A návrh lahve ovlivňuje tento výpočet.

Široká dekorativní láhev může na polici vypadat skvěle, ale z hlediska využití prostoru kontejneru je velmi neefektivní.

Mírně menší láhev může být z logistického hlediska výhodnější než aby dodavatel snížil cenu skleněné lahve.

Příklad: Rozpis nákladů pro 10 000 / 50 000 / 100 000 vyrobených lahví

Snadněji se přehledně zobrazují ekonomické souvislosti pomocí ilustrativního rozpočtového modelu spíše než nabídky dodavatele.

Předpokládejme:

  • Standardní sodno-vápenaté sklo
  • Přibližná kapacita 300–500 ml
  • Křemenné sklo
  • Relativně jednoduchá geometrie
  • Soukromý formák
  • Hypotetická investice do formy: 3 000 USD
  • Jeden středně náročný proces zdobení
  • Uzávěr není zahrnut
  • Mezinárodní přeprava není zahrnuta

Veřejné příklady cen z roku 2025 uvádějí standardní cenu láhve kolem 0,35–0,60 USD při objemu 10 000–25 000 kusů a 0,25–0,45 USD při objemu 50 000–100 000 kusů pro zmíněné produkty.

Používáme tyto údaje pouze jako plánovací model:

Položka nákladů 10 000 lahví 50 000 lahví 100 000 lahví
Příklad základní lahve $0.35–$0.60 $0.25–$0.45 $0.25–$0.45
amortizace formy za 3 000 USD $0.30 $0.06 $0.03
Příklad povoleného rozpočtu na zdobení $0.08–$0.25 $0.08–$0.25 $0.08–$0.25
Orientační mezisoučet za jednu láhev $0.73–$1.15 $0.39–$0.76 $0.36–$0.73
Investice do forem $3,000 $3,000 $3,000
Nákladní Uvedeno zvlášť Uvedeno zvlášť Uvedeno zvlášť

Důležité číslo zde není 0,73 USD ani 0,39 USD.

Je to amortizace formy .

Našich fiktivních 3 000 USD nákladů na výrobní vybavení se pak vztahuje na každou láhev z první objednávky, v tomto případě tedy na 10 000 lahví.

Při 100 000 lahvích přidává pouze $0.03.

Při opakované výrobě s použitím schváleného stávajícího nástrojového vybavení se původní vývojové náklady již nemusí považovat za novou hotovostní výdaj ve výši 3 000 USD.

Právě proto by měly být spuštění nového výrobku a program opakovaných objednávek pro již zavedený výrobek posuzovány vždy odlišnou nákupní logikou.

Jak získat přesnou cenovou nabídku od výrobce skleněných lahví

Přesná cenová nabídka od výrobce speciálních skleněných lahví vyžaduje dostatek technických i obchodních údajů, aby bylo možné odděleně vypočítat cenu lahve, nástrojového vybavení, zdobení, balení a dodání; zaslání pouze referenční fotografie a otázka „kolik to stojí?“ obvykle vedou buď k velmi širokému odhadu, nebo k zavádějícímu nízkému číslu založenému na předpokladech.

Doporučujeme poskytnout alespoň:

  1. Objem lahve: 100 ml, 250 ml, 500 ml, 750 ml atd.
  2. Cílové rozměry: výška a maximální průměr.
  3. Cílová hmotnost lahve, pokud je známa.
  4. Referenční obrázek, náčrt, soubor STEP nebo technické výkresy.
  5. Barva skla: flint, amber, zelená nebo dle specifikace.
  6. Typ uzávěru a jeho rozměry.
  7. Požadované množství objednávky.
  8. Očekávaný roční objem.
  9. Dekorace: tisk, matování, povlak, reliéf, nálepka, horké razítko atd.
  10. Požadovaný způsob balení.
  11. Požadavky na testování nebo shodu.
  12. Země doručení a přístavní destinace.
  13. Plánované datum dodání.

Roční objem je zvláště užitečný.

Navrhujeme, abyste zvážili jiné řešení, pokud potřebujete dnes 20 000 lahví a ročně 300 000 lahví, na rozdíl od projektu, který vyžaduje 20 000 lahví a nikdy neobjedná další množství.

A požádejte dodavatele, aby oddělili nabídku.

Minimálně chceme vidět:

Lahve + Formy + Dekorace + Uzavírky + Vývozní balení + Přeprava

Jediná „cena FOB za jednotku“ může být výhodná, ale zároveň ztěžuje pochopení toho, kam peníze ve skutečnosti putují.

Co ve skutečnosti ovlivňuje náklady na výrobu skla?

Energie si zaslouží větší pozornost, než obvykle dostává v článcích o obalových materiálech.

Skleněné peci pracují za vysokých teplot a úsilí průmyslu o snížení závislosti na fosilních palivech ukazuje, jak významná zůstává energie potřebná k tavení. V prosinci 2024 oznámil americký ministerstvo energetiky první financování ve výši více než 2,7 milionu USD z potenciálního federálního podílu na nákladech ve výši až 75 milionů USD pro projekt Hybridní elektrické skleněné pece společnosti Gallo Glass Company. Projekt má dosáhnout až 70% snížení spotřeby zemního plynu a více než 40% snížení uhlíkové intenzity od zdroje po bránu ve srovnání se standardními plynem provozovanými pecemi. Viz Oznámení projektu amerického ministerstva energetiky .

Proč by měl kupující lahví tento fakt zajímat?

Protože suroviny a energie nejsou abstraktní výrobní náklady. Nakonec se objeví někde v cenové nabídce.

Totéž platí pro účinnost formování.

Návrh lahve, který vede k vyššímu počtu zmetků, efektivně vyžaduje, aby továrna utratila materiál, čas strojů, teplo, pracovní sílu pro kontrolu a kapacitu manipulace na výrobcích, které nikdo nemůže prodat.

Toto riziko se promítne do ceny.

Možná viditelně.

Možná ne.

How Much Do Custom Glass Bottles Cost Mold, MOQ & Unit Price Guide

Často kladené otázky

Jsou zákaznické skleněné lahve dražší než standardní lahve?

Zákaznické skleněné lahve jsou obecně na začátku projektu dražší, protože vlastní tvar může vyžadovat technický návrh, vzorky, výrobní formy a samostatnou výrobní sérii, zatímco standardní lahve šíří náklady na stávající výrobní vybavení mezi mnoho zakázníků a lze je proto nakupovat v menších množstvích s nižšími počátečními náklady na vývoj.

Rozdíl se postupně zmenšuje s rostoucím objemem výroby, protože původní náklady na výrobní formy se rozdělí na větší počet lahví. Soukromá forma tak může být komerčně smysluplná pro zralý produkt, i když pro rané testovací uvedení má jen malý finanční smysl.

Můžu objednat pouze 1 000 zákaznických skleněných lahví?

Objednávka 1 000 lahví je často proveditelná, pokud se přizpůsobení týká pouze nalepek, potisku nebo vybrané dekorace stávajícího skladem obalu, avšak je obvykle mnohem obtížnější zdůvodnit, pokud „přizpůsobení“ znamená vývoj zcela nové struktury lahve, vlastní formy a vyhrazené průmyslové výroby speciálně pro těchto 1 000 kusů.

U projektů s nízkým objemem obvykle doporučujeme oddělit strukturální přizpůsobení od vizuálního přizpůsobení. Stávající sklo spolu s vlastní uzávěrkou, nalepkou, barevným zpracováním nebo potiskem může výrazně snížit kapitálové vystavení.

Musím platit poplatek za formu na skleněné lahve u každé objednávky?

Poplatek za formu na skleněné lahve se obvykle váže k vývoji nástrojů pro nový vlastní návrh, nikoli k úplně novému vývojovému nákladu u každé opakované objednávky, i když vlastnictví formy, údržba, podmínky nahrazení, skladování a práva na úpravy by měly být vždy dohodnuty písemně s výrobcem před zahájením výroby.

Zeptejte se na toto ještě před zaplacením.

Zkontrolujte, kdo vlastní formu (vy, továrna nebo ji používáte pouze vy).

Která metoda zdobení skleněných lahví je nejekonomičtější?

Nejlevnější způsob, jak snížit náklady na individuální skleněné lahve, je obvykle výběr továrního tvaru lahve, dodržení běžné barvy skla a typického provedení hrdla a začátek individualizace lahve prostřednictvím etikety, potisku loga, uzávěru, manžety nebo sekundárního balení.

Tímto způsobem se vyhnete jedné z největších počátečních fixních položek nákladů a dokonce můžete dosáhnout nižšího MOQ.

Jakmile se objem prodeje stane předvídatelným, přechod na soukromou formu se stane snadněji odůvodnitelný.

Jak lze snížit cenu za jednotku individuální skleněné lahve?

Zákazník může snížit cenu za jednotku vlastního skleněného lahve zvýšením ekonomicky odůvodněného objemu objednávky, snížením zbytečné hmotnosti skla, zjednodušením složité geometrie, omezením procesů zdobení, použitím standardních typů hrdel, zlepšením využití kartonů a kontejnerů, konsolidací SKU a vyjednáváním podmínek opakované výroby místo zaměření výhradně na základní cenu lahve u dodavatele.

Nesmíte odstraňovat specifikace, které chrání produkt, jen aby jste ušetřili několik haléřů.

Cílem není nejlevnější láhev.

Cílem je nejnižší komerčně přijatelná celková cena dodání.

Získejte skutečnou cenu vlastní skleněné lahve, nikoli odhad.

Pokud plánujete nový projekt skleněného obalu pro potraviny, nápoje, alkoholické nápoje, kosmetiku nebo jiné produkty, pošlete nám kapacitu, množství, výkres lahve nebo referenční obrázek, typ hrdla, požadavky na zdobení, uzávěr a přístavní destinaci.

Můžeme porovnat dvě možnosti:

Možnost A: Stávající láhev + vlastní zdobení

a

Možnost B: Vlastní formy + plně vlastní skleněná láhev

Tento srovnávací přístup vám obvykle řekne mnohem více než dotaz na nejnižší cenu láhve.

Protože u individuálního skleněného obalu nejsou nejlevnější nabídka a nejnižší celkové náklady vždy tím samým.

Kontaktujte továrnu

Tagy

O nás

O nás

Xuzhou Minghang Packaging Products Co., Ltd.

Společnost Minghang byla založena v roce 2008 a sídlí v provincii Jiangsu v Číně. Minghang exportuje více než 1000 skleněných výrobků, včetně nádob na uskladnění, kosmetických lahví a vínných lahví. Máme tým více než 300 zaměstnanců, kteří se zavazují k dodržování vysoké kvality.

Naše továrna ročně vyrobí 30 000 tun skla, což je podporováno šesti výrobními linkami – čtyřmi jednoduchými a dvěma dvojnásobnými výrobními linkami, stejně jako pokročilými poloautomatickými stroji a CNC stroji typu 8S.

Zkušený tým pro kontrolu kvality zajišťuje nejvyšší úroveň kvality výrobků pomocí pokročilých zkušebních zařízení, aby byly splněny přísné normy pevnosti a odolnosti vůči teplu.

Upřednostňujeme potřeby zákazníků a poskytujeme inovativní a ekologicky šetrná řešení pro mezinárodní značky. Spolupracujte s námi na tvorbě budoucnosti!

Zobrazit více

Horké Skleněné Lahve A Sklenice

s vlastními i standardními možnostmi. 3 000+ značek, velkých i malých, nás zbožňuje!

Více Skla
oNLINEONLINE