Stroški naročilnih steklenih steklenk: orodje, najmanjša količina naročila in vodnik za cenitev

Xuzhou Minghang Packaging Products Co., Ltd.

Domača Stran
Steklene Skle
Steklene Storitve
Shranjevanje Živil
O podjetju
Novice
Pogosto Zastavljena Vprašanja
Kontakt

Pridobite brezplačno ponudbo

Naš predstavnik vas bo kmalu kontaktiral.
E-naslov
Ime in priimek
Ime podjetja
Sporočilo
0/1000

Koliko stane izdelava naročilnih steklenih steklenic? Vodnik po cenah, kalupih in najmanjšem naročilu

August 14, 2026
Novice

Koliko dejansko stane izdelava prilagojenih steklenih steklenic ? Za večino komercialnih projektov ni odgovornega načina, da bi na to vprašanje odgovorili z eno številko. Preprosta steklenica za sos 250 ml, izdelana iz obstoječe kalupne forme, matirana steklenica za pijače 500 ml in težka steklenica za alkoholna pijača 750 ml z lastno kalupno formo so lahko vse iz sodokalnega stekla, vendar so njihove ekonomske razmere popolnoma različne.

How Much Do Custom Glass Bottles Cost

Stroški se skrivajo povsod.

Ko izračunamo dejansko ceno prilagojene steklene steklenice , ne upoštevamo le cene steklenice na tovarni; upoštevamo tudi težo stekla, razvoj kalupne forme, učinkovitost oblikovanja, dekoracijo, odpadke, zapiralke, izvozne kartonske embalaže, palete, izkoriščenost kontejnerjev, prevozne stroške, carine in preskusne zahteve ter predvsem število sprejemljivih steklenic, ki jih proizvedemo pri vsaki seriji.

Za kaj torej resnično plačujete?

Uporabna začetna točka je naslednja:

Skupna cena steklenice na ciljni lokaciji = proizvodnja steklenice + amortizacija kalupa + dekoracija + zapiralni element + embalaža + kakovostni nadzor/testiranje + notranja logistika + pomorska prevozna cena + uvozne stroške

Ta enačba razloži, zakaj je primerjava dveh ponudb izključno na podlagi vrstice z oznako »enotna cena« pogosto napaka pri nakupu.

Javni industrijski referenčni podatki za leto 2025 prikazujejo razpon. Ashland Container je ocenil standardne steklenice iz sodokalčevega stekla prostornine 4–16 oz v srednjih količinah 10.000–50.000 kosov približno 0,15–0,40 USD na steklenico , medtem ko so njihovi objavljeni primeri vključili več dodatnih postopkov dekoracije v razponu centov na kos. Ti podatki so uporabni kot referenčne točke, ne pa kot splošne tovarniške cene, saj se končna cena znatno spreminja glede na težo steklenice, geografsko lego, tehnične specifikacije in proizvodno metodo. Glejte vodnik za stroške proizvodnje steklenic za leto 2025 .

Obstajajo tudi dobro utemeljeni dokazi, da se bodo stroški proizvodnje spreminjali. Glede na indeks proizvodnih cen za proizvodnjo steklenih embalažnih posod (Producer Price Index for glass container manufacturing), primarnih izdelkov, podatkov Urada za statistiko dela ZDA (BLS) prek FRED-a je indeks za primarne izdelke proizvodnje steklenih embalažnih posod narasel z 283,328 v januarju 2024 na 298,425 v juliju 2025 , kar pomeni povečanje približno za 5,3 %. Vendar to ne pomeni, da so se cene vseh steklenih posod povečale za 5,3 %; gre le za ilustracijo, zakaj stare ponudbe ne morejo služiti kot domnevni »trajni« cenik. Oglejte si Podatke BLS PPI za steklene posode .

Kakšna je enotna cena po meri izdelane steklene posode?

Preden proizvajalec določi enotno ceno, mora poznati količino posod, njihovo težo, vrsto barve stekla, vrat, naročilo, zahteve glede oblikovanja in dekoracije. prilagojene steklene botoške načrtovani cenovni razpon za komercialne sodno-vapenaste posode se giblje od znatno pod 0,50 USD v primeru preprostih posod za visok volumen do 1,00 USD ali še več, odvisno od zapletenosti in teže posode ter količine dekoracije, ki jo zahteva.

Ne bi ocenjevali dobavitelja na podlagi ene samodejno objavljene številke.

Oglejmo si tri steklenice, vsaka z nazivno prostornino 500 ml:

Specifikacija steklenice Raven relativne cene ZAKAJ
Standardna flint steklenica, obstoječa kalup Nizka Brez novega proizvodnega kalupa; učinkovito oblikovanje
Obstoječa steklenica + tisk enobarvnega vzorca Nizka–srednja Dodaja namestitev dekorativnega kalupa in tisk
Steklenica z izvirnim kalupom in reliefno odtisnjeno obliko SREDNJE Stroški orodja plus nižja učinkovitost pri začetnih manjših količinah
Težka osnovna premium steklena embalaža Srednja–visoka Več stekla na enoto in daljši čas oblikovanja
Matirana + prevlečena + tiskana steklena embalaža Visok Več sekundarnih procesnih faz
Zelo zapletena, nepravilna steklena embalaža po naročilu Visok Stroški orodja, težava oblikovanja in višje tveganje odpadkov

Masa steklene embalaže je pomembnejša, kot si večina kupcev predstavlja. Steklo se prodaja kot končan posode, vendar tovarna še vedno mora kupiti, stopiti in oblikovati surovine za vsak gram stekla, ki vstopi v proizvodnjo.

In taljenje je drago.

Glavna sestava skupnega stekla za embalažo vključuje siliko in soda ash (natrijev karbonat) Na₂CO₃ , med drugimi materiali. Geološka raziskovalna služba ZDA je v svojih povzetki mineralnih surovin za leto 2025 , ki uporabljajo podatke iz četrtletja 2024, poročala, da je steklo predstavljalo približno 45 % končne rabe soda ash v ZDA . To je ena od indikacij, kako tesno ostaja proizvodnja embalaže povezana s surovinami. Glejte Povzetke mineralnih surovin USGS za leto 2025 .

Zato ni mogoče pričakovati, da bi obstajala proizvodna ekonomija za steklenice z maso 300 g in 700 g, ki obe vsebujeta 500 ml tekočine.

Kakšna je cena prilagojenega kalupa za steklenico?

Cena kalupa za steklenico predstavlja enkratno orodno plačilo, ki nastane ob proizvodnji, kadar kupec zahteva edinstven dizajn steklenice (ne standardnega tovarniškega dizajna); ta cena je odvisna od prostornine, geometrije, reliefnega izdelave, izdelave vratca, konfiguracije votlin, potrebe po vzorcih ter vključene proizvodne opreme.

Za proračunsko načrtovanje objavljene industrijske primere pogosto uvrščajo izdelavo orodja za po meri izdelane steklenice v nižji tisoč ameriških dolarjev , pri težjih projektih pa se zneski povečujejo.

Ena referenčna vrednost iz leta 2025 za po meri izdelane parfumske steklenice navaja stroške kalupa približno $1,000–$8,000+, pri popolnoma prilagojenih projektih pa je običajno potrebnih 10.000 enot ali več. To je referenčna vrednost, ki je odvisna od dobavitelja, ne pa univerzalni tarif, vendar kupcem ponuja realistično predstavo o velikosti naročila. Oglejte si vodnik za kalupe za po meri izdelane steklenice in najmanjše količine naročila (MOQ) za leto 2025 .

Tukaj se neizkušeni kupci zmedejo: »kalup za steklenico« ni nujno enostavno kos kovine.

Industrijsko oblikovanje steklenic lahko zahteva sistem orodja, ki vključuje sestavne dele, kot so:

  • Kalupi za predoblikovanke
  • Kalupi za nadpihovanje
  • Vratni obroči
  • Vodilni obroči
  • Spodnje plošče
  • Zaslonke
  • Glave za pihanje
  • Vstavki za logotipe ali reliefne oznake
  • Orodja za vzorce ali prototipe

Proizvajalec mora vaš koncept tudi pretvoriti v risbo, primerno za izdelavo. Ostrе vogali, izraziti podrezani deli, izjemno debele osnove, nenavadna ramena ali slabo določeni vratni konci lahko povzročijo težave, ki so bile v izvirnem prikazu neopazne.

Lepe CAD-datoteke so poceni.

Geometrija, primerna za serijsko proizvodnjo, ni.

Zato priporočamo, da vprašate, ali je ponujena strošek ploščice za stekleno plastenko vključuje orodje za vzorce, proizvodno orodje, spremembe, vstavke z logotipom in pravice lastništva. Dve tovarni lahko ponudita »3000 USD za ploščico«, vendar dejansko ponudita zelo različne izdelke.

Kaj se zgodi s stroškom ploščice na plastenko?

Predpostavimo hipotetično zasebno ploščico za $3,000.

Pri 10 000 plastenkah:

3000 USD ÷ 10 000 = 0,30 USD na plastenko

Pri 50 000 plastenkah:

3000 USD ÷ 50 000 = 0,06 USD na plastenko

Pri 100 000 plastenkah:

3000 USD ÷ 100 000 = 0,03 USD na plastenko

Zato se prva naročila lahko zdi draga, medtem ko ponovna proizvodnja z istimi že odobrenimi orodji lahko povzroči zelo različne ekonomske razmere.

Custom Glass Bottles Cost

Kakšna je najmanjša količina naročila za izdelavo steklenih steklenk po meri?

Najmanjša količina naročila za izdelavo steklenih steklenk po meri je najmanjša proizvodna količina, pri kateri lahko tovarna ekonomično načrtuje uporabo kalupov, oblikovalnih strojev, peči, barve, pregledov in sekundarnih obdelav, potrebnih za določeno specifikacijo steklenke.

V resnici obstajata dva različna pogovora o najmanjši količini naročila.

Prvi je najmanjša količina naročila za obstoječe steklenke na zalogi .

Drugi je najmanjša količina naročila za izdelavo po lastnih kalupih .

Ti dve količini nista enakovredni.

Kupec lahko kupi relativno majhno količino že obstoječe steklenke in jo nato prilagodi s tiskom, nalepko, premazom ali posebno zapiralko. Ako pa odpremo lastni kalup za proizvodnjo in načrtujemo posvečen tečaj proizvodnje, se ekonomske razmere spremenijo.

Kot splošni okvir za komercialno načrtovanje:

Vrsta projekta Tipična logika nakupa
Zaloga steklenic brez dekoracije Najnižja količina za vstop
Zaloga steklenic + nalepka Možna je nizka najmanjša naročilna količina
Zaloga steklenic + štampanje z mrežo Velja najmanjša naročilna količina za dekoracijo
Zaloga steklenic + prevleka/matiranje Velja najmanjša naročilna količina za obdelavo
Steklena posodica z lastno odlitko Višja proizvodna obveznost
Prilagojena barva stekla Navadno znatno višja obveznost
Zelo zapletena lastna odlitka + več vrst dekoracij Najvišja komercialna obveznost

Referenčna točka za parfumske posodice za leto 2025 500–3.000 enot za dekoracijo nekaterih obstoječih posodic v primerjavi z 10.000–30.000+ enot za popolnoma prilagojene steklenice. Te številke naj bi se obravnavale kot ena tržna referenca, ne pa kot pravilo za vsako tovarno ali kategorijo embalaže.

Za kupce B2B je boljša vprašanja ne:

„Kdo ima najnižjo minimalno količino naročila (MOQ)?“

Je:

Katera proizvodna pot nam zagotavlja najnižji skupni tveganji pri našem pričakovani letni količini? ?”

Blagovna znamka, ki pričakuje prodajo 4.000 steklenic v prvem letu, verjetno ne bi smela vsiljevati povsem nove strukturne oblikovanja steklenice le zato, ker zveni zasebna kalupa bolj profesionalno.

Pametno uporabljajte obstoječe rešitve.

Nato prilagodite tam, kjer stranke dejansko opazijo razliko.

Kateri dejavniki vplivajo na ceno prilagojenih steklenic?

Največja cena prilagojenih steklenic ti dejavniki niso skrivnostni, vendar dobavitelji slabo ločijo med njimi v ponudbah.

Običajno jih delimo v deset skupin.

1. Teža steklenice

Več gramov stekla običajno pomeni višje zahteve glede materiala in taljenja.

2. Prostornina

Za steklenico za kozmetične izdelke prostornine 50 ml, steklenico za pivo prostornine 330 ml, steklenico za sok prostornine 500 ml in steklenico za alkoholna pijača prostornine 1.000 ml so potrebni različni kalupi ter različne konfiguracije porazdelitve/pakiranja stekla.

3. Kakovost in barva stekla

Standardno brezbarvno steklo, visokokakovostno brezbarvno steklo, rjavo, zeleno in posebno obarvano steklo niso zamenljivi proizvodni standardi.

4. Zapletenost oblike

Krožne steklenice običajno omogočajo bolj prijazne pogoje oblikovanja kot zelo voglate, asimetrične ali skulpturalne oblike.

5. Zaključek vratu

Vrat mora ustrezati namenjeni vijčni pokrovki, zaklepnemu pokrovku, zamašku, črpalki, razpršilki, kapalnici ali drugi zapirni napravi.

To zahteva pozornost.

Prihranek 0,02 USD na steklenici ni pomemben, če zapirna naprava ne zagotavlja zanesljivega tesnjenja na polnilni liniji stranke.

6. Kalup in orodje

Za nove konstrukcijske oblike je potrebna razvojna dela in izdelava orodja.

7. Dekoracija

Tiskanje, nalepke, matiranje, prevleke, galvansko prevlečevanje, vroče žigosanje in reliefno žigosanje vse spremenijo stroške.

8. Količina naročila

Fiksni stroški priprave se razdelijo na večjo količino steklenic pri višjih proizvodnih količinah.

9. Pakiranje

Ločilniki, izvozne kartonske embalaže, pladnji, stiskalne folije in palete povečajo materialne in delovne stroške.

10. Logistika

Steklo je gosto, krhko in relativno težko. Zato za prevoz potrebujemo ločen izračun namesto, da bi ga vključili v »dostavo«.

Katera vrsta steklenice je bolj ekonomična: standardna steklenica ali steklenica z lastno kalupom?

Standardna steklena steklenica je običajno cenejša možnost za nizke količine, saj kupec ne plačuje za novo orodje za oblikovanje stekla; možnost z lastnim kalupom postane bolj ekonomsko ugodna, kadar so zaradi začetne naložbe upravičene ponovne količine, razlikovanje blagovne znamke ali lastna geometrija.

Navadno nas prosijo, da odločitev sprejmemo na naslednji način:

Faktor Standardna steklenica Zasebni model
Začetni vlagatelj Nižje Višja
Strošek modela Običajno ni nobenega Zahtevane
Minimalna količina za naročilo Ponavadi nižje Praviloma višja
Hitrost uvedbe v promet Hitreje Počasnejše
Konstrukcijska edinstvenost Omejeno Visok
Označevanje z logotipom Da Da
Vrezano konstrukcijsko označevanje Omejeno Odličen
Inženirski delo Nizka Višja
Najprimernejše za testiranje trga Da Navadno ne
Najprimernejše za lastno embalažo Omejeno Da
Ekonomija ponovnih naročil Dober Pri povečanju količine se lahko znatno izboljša

Kar večina novih podjetij dejansko potrebuje, ni niti popolnoma splošna steklena posoda, niti popolnoma zasebna steklena posoda.

Srednja pot je pogosto boljša:

obstoječa steklena posoda + prilagojen zaporni element + prilagojena barvna obdelava + označevanje z blagovno znamko + različna sekundarna embalaža.

Ta kombinacija lahko ustvari zaznavno predstavitev na tržnem mestu, ne da bi kupcu pri tem morali financirati izdelavo strukturne kalupne orodje v fazi preverjanja.

Kako količina naročila vpliva na enotno ceno steklene posode?

Količina naročila spreminja enotno ceno steklene posode, ker se stroški orodja, priprave, menjave strojev, priprave dekoracije, administracije nadzora kakovosti in drugi fiksni stroški razdelijo na večjo številko prodajnih posod.

Osnovna enačba za nabavo je:

Učinkovit strošek na enoto = Cena steklenice + (Orodja ÷ količina) + (Stroški priprave ÷ količina) + Dekoracija + Embalaža + Prevoz na enoto

Zato se veleprodajne cene steklenic pogosto določajo po stopnjah.

Ampak nakup večje količine ni samodejno cenejši.

Če je vaša letna potreba 20.000 steklenic in naročite 100.000 le zato, da prihranite 0,08 USD na steklenico, ste teoretični nakupni prihranek v višini 8.000 USD zamenjali za stroške skladiščenja, vezano delovno kapital in zaloge za štiri leta.

To ni učinkovitost pri nabavi.

To je prekomerno nakupovanje.

Nabavne osebe bi zato morale primerjati:

ceno nakupa + skladiščenje + delovni kapital + tveganje zastaranja + tveganje poškodbe

namesto da gonijo najnižjo tovarniško ceno na enoto.

Koliko stanejo tiskanje, matiranje, premazovanje in prilagoditev logotipa?

Dekoracija lahko poveča ceno za nekaj centov do več deset centov na steklenico, včasih pa tudi znatno več, odvisno od postopka, števila barv, obsega pokritosti, zahtev za utrjevanje, količine naročila, natančnosti poravnave in tega, ali se kombinirajo več različnih dekoracijskih postopkov.

Tipične možnosti vključujejo:

Prilagodljivost Vpliv stroškov Glavni dejavnik stroškov
Papirna oziroma lepilna nalepka Nizka Material nalepke + nanos
Enobarvno tiskanje na ekranu Nizka Sito + barve + priprava
Večbarvna tiskanje Nizka–srednja Večkratni prehodi in poravnava
Nalepka SREDNJE Grafični dizajn + prenos + izpečba
Mrzlina SREDNJE Obdelava površine
Praskevsko obremenjevanje SREDNJE Obseg pokritosti, barva in utrjevanje
Toplo pečanje Srednja–visoka Folija + namestitev + registracija
Reliefni logotip Orodja vodijo Vstavek za kalup / strukturno orodje
Elektroplastika / posebna končna obdelava Visok Več stopanj obdelave

Objavljene primerjave iz leta 2025 od Ashland Container kažejo, da je cena pršilne prevleke približno 0,15–0,35 USD na enoto in vroče žigosanje približno 0,20–0,45 USD na enoto za njihove referenčne projekte. Še enkrat: gre za primere, ne za splošne tržne cene.

In dekoracija lahko sodelujejo z geometrijo steklenice.

Plošča za tiskanje je lažja.

Močno ukrivljeno ramo pa ni.

Tehnično mogoč logotip se zato lahko spremeni v ekonomsko neumesten logotip, če povzroči počasen tisk, slabo poravnavo in prekomerno število odpadnih izdelkov.

Raje spremenimo grafično obliko pred proizvodnjo kot pa kasneje razlagamo tisoče napak na steklenicah.

Kakšna je cena dostave za dokončanje stroška steklenice?

Cena dostave na steklenico je vsota stroškov izvora, pomorskega prevoza, ciljnega pristanišča in uvoznih logističnih stroškov ter se matematično izračuna z deljenjem s številom sprejetih steklenic, naloženih v kontejner; pri tem so velikost steklenice, oblika kartona, paletna postavitev, izkoriščenost kontejnerja, ciljno pristanišče in tržne razmere na področju pomorskih prevozov skoraj enako pomembni kot sam citirani pomorski prevoz.

Leta 2024 ga več ni bilo mogoče prezreti.

Glede na UN Trade and Development so hude motnje v pomorskih prevozih povzročile skok cen kontejnerjev. julija 2024 približno 3600 ameriških dolarjev , a 149-odstotni naraščaj od leta 2023 , medtem ko je njihova povprečna raven lani bila 2496 točk . Videti Analiza pomorskega trgovinskega prometa UNCTAD za leto 2025 .

UNCTAD je prej tudi poročal o povprečnem 256%skoku na tržni ceni za prevoz med Šanghajem in Evropo med zgodnjim decembrom 2023 in zgodnjim februarjem 2024.

Razlog, zakaj ne želimo trajno objavljati ene cene za prevoz ene steklenice, je ta nestabilnost.

Namesto tega uporabite enačbo.

Predpostavite, da je cena za pomorski prevoz 4000 ameriških dolarjev, izvozne embalaže in steklenice, ki jih je mogoče prevesti v enem kontejnerju, pa 25 000. Predpostavite, da je cena za pomorski prevoz $4000, medtem ko razmišljate o uporabi kontejnerja za prevoz za 25 000 enot za uvoz in pakiranje z izbranimi steklenicami.

4 000 USD ÷ 25 000 = 0,16 USD morski prevoz na steklenico

Vendar ta znesek 0,16 USD ni nujno končna logistična cena do cilja.

Še vedno lahko imate:

  • Prevoz od tovarne do pristanišča
  • Izvozna dokumentacija
  • Terminalne pristojbine
  • Carinsko carinsko obdelavo
  • Uvozna dajatev
  • Pristaniške pristojbine
  • Cestni prevoz na cilju
  • Ravnanjem s paleto
  • Pojistitev tovora
  • Skladiščenje

Tudi oblika steklenice vpliva na to izračunavanje.

Široka dekorativna steklenica se lahko odlično prikaže na policah, hkrati pa zelo neugodno izkorišča prostor v embalaži.

Nekoliko manjša steklenica lahko za logistiko predstavlja več smisla, kot bi jo lahko dobavljalec odšteli s cene steklene steklenice.

Primer: Razčlenitev stroškov za 10.000 / 50.000 / 100.000 prilagojenih steklenic

Za lažje razumevanje ekonomskih vidikov je ilustrativni model za proračunavanje bolj uporaben kot ponudba dobavitelja.

Predpostavke:

  • Standardno steklo iz sodne krede
  • Približno 300–500 ml prostornine
  • Flintovo steklo
  • Relativno preprosta geometrija
  • Zasebni model
  • Predvidena naložba v kalup: 3000 USD
  • Ena umerezena dekoracijska obravnava
  • Zaprte oblike niso vključene
  • Mednarodna prevozna stroška niso vključena

Primeri javnih cen za leto 2025 postavljajo standardne cene steklenic približno na 0,35–0,60 USD pri 10 000–25 000 enotah in 0,25–0,45 USD pri 50 000–100 000 enotah za navedene izdelke.

Če uporabimo te podatke le kot načrtovni model:

Postavka stroškov 10 000 steklenic 50.000 steklenic 100.000 steklenic
Primer osnovne steklenice $0.35–$0.60 $0.25–$0.45 $0.25–$0.45
amortizacija kalupa v višini 3.000 USD $0.30 $0.06 $0.03
Primer dovoljene dekoracije $0.08–$0.25 $0.08–$0.25 $0.08–$0.25
Orientacijski podskup na steklenico $0.73–$1.15 $0.39–$0.76 $0.36–$0.73
Investicija v kalupe $3,000 $3,000 $3,000
Prevoz Navedeno ločeno Navedeno ločeno Navedeno ločeno

Tu pomembno število ni 0,73 USD ali 0,39 USD.

To je amortizacija kalupa .

Naš izmišljen strošek orodja v višini 3.000 USD se nato razdeli na vsako steklenico prve naročilne količine, v tem primeru torej na 10.000 steklenic.

Pri 100.000 steklenic znaša le $0.03.

Pri ponovni proizvodnji z uporabo že odobrenega obstoječega orodja se prvotne razvojne stroške več ne obravnavajo kot nov gotovinski strošek v višini 3000 USD.

Zato naj se lansiranje novega izdelka in uveljavljeno program ponovnega naročila nikoli ne ocenjujeta z isto nakupno logiko.

Kako pridobiti natančno ponudbo od proizvajalca steklenih steklenic

Natančna ponudba od proizvajalec posebnih steklenih spričevalk zahteva dovolj tehničnih in komercialnih podatkov, da se lahko ločeno izračunajo stroški steklenice, orodja, dekoracije, embalaže in dostave; pošiljanje le referenčne fotografije in vprašanje »koliko stane?« običajno prinese zelo širok nabor možnosti ali zavajajoče nizko številko, ki temelji na predpostavkah.

Priporočamo, da posredujete vsaj naslednje podatke:

  1. Prostornina steklenice: 100 ml, 250 ml, 500 ml, 750 ml itd.
  2. Ciljne mere: višina in največji premer.
  3. Ciljna teža steklenice, če je znana.
  4. Referenčna slika, skica, STEP datoteka ali tehnični risbi.
  5. Barva stekla: flint, jantar, zelena ali po meri.
  6. Oblika vratca in vrsta zapirala.
  7. Zahtevana količina naročila.
  8. Predvidena letna količina.
  9. Dekoracija: tiskanje, matiranje, prevleka, reliefno izdelava, nalepka, toplo žigosanje itd.
  10. Zahtevana metoda pakiranja.
  11. Zahteve glede preskusov ali skladnosti.
  12. Država dostave in pristanišče cilja.
  13. Ciljni datum dostave.

Letna količina je posebej uporabna.

Predlagamo, da razmislite o drugi rešitvi, če danes potrebujete 20.000 steklenic in 300.000 steklenic na leto, v primerjavi z projektom, ki zahteva le 20.000 steklenic in nikoli več ne naroči.

In zahtevajte od dobaviteljev, naj ločijo ponudbo.

Najmanj želimo videti:

Steklenica + kalup + dekoracija + zapiralo + izvozno embalažo + prevoz

Enotna cena FOB je lahko priročna, vendar je tudi težje razumeti, kam dejansko denar gre.

Kaj resnično določa stroške proizvodnje stekla?

Energija zasluži več pozornosti, kot ji običajno namenijo članki o embalaži.

Steklene peči delujejo pri visokih temperaturah, in prizadevanja industrije za zmanjšanje odvisnosti od fosilnih goriv kažejo, kako pomembna ostaja energija za taljenje. V decembru 2024 je ameriški ministrstvo za energetiko objavilo več kot 2,7 milijona dolarjev začetnega financiranja iz potencialnega federalnega deleža do 75 milijonov dolarjev za projekt hibridne električne steklene peči podjetja Gallo Glass Company. Projekt cilja do 70-odstotno zmanjšanje porabe naravnega plina in več kot 40-odstotno zmanjšanje ogljikove intenzivnosti od izvora do vrata v primerjavi s konvencionalnimi plinski pečmi. Glejte Objavo projekta ameriškega ministrstva za energetiko .

Zakaj naj kupca steklenic zanima to?

Ker surovine in energija niso abstraktne tovarnske stroške. Na koncu se pojavijo nekje v ponudbi.

Enako velja za učinkovitost oblikovanja.

Oblikovanje steklenice, ki povzroča več odpadkov, dejansko zahteva, da tovarna porabi material, čas strojev, toploto, delovno silo za pregled in zmogljivost za rokovanje z izdelki, ki jih nihče ne more prodati.

To tveganje vpliva na ceno.

Morda vidno.

Morda ne.

How Much Do Custom Glass Bottles Cost Mold, MOQ & Unit Price Guide

Pogosto zastavljena vprašanja

Ali so izdelani stekleni sodec bolj dragi od standardnih sodcev?

Izdelani stekleni sodec so ob začetku projekta na splošno dražji, saj za lastno obliko pogosto potrebujemo inženiring, vzorčenje, proizvodne kalupe in posamezno proizvodno serijo, medtem ko standardni sodec razdeli obstoječo naložbo v orodja med več kupcev in se zato lahko kupi v manjših količinah z nižjimi začetnimi stroški razvoja.

Razlika postaja manj izrazita z naraščanjem proizvodne količine, saj se prvotni stroški orodij razdelijo na več sodcev. Zasebni kalup se zato lahko komercialno izplača za dozoreli izdelek, celo če za zgodnjo testno predstavitev finančno ne izgleda smiselno.

Ali lahko naročim le 1 000 izdelanih steklenih sodcev?

Naročilo 1.000 steklenic je pogosto izvedljivo, kadar prilagoditev pomeni nalepke, tiskanje ali izbrano dekoracijo obstoječe zaloge posod, vendar je običajno veliko težje utemeljiti, kadar »prilagoditev« pomeni razvoj povsem nove strukture steklenice, zasebno kalup in posvečen industrijski oblikovni cikel posebej za teh 1.000 kosov.

Za projekte z nizko količino običajno priporočamo ločitev strukturne prilagoditve od vizualne prilagoditve. Obstoječe steklo skupaj z izvirno zapiralko, nalepko, barvnim obdelovanjem ali tiskanjem lahko znatno zmanjša kapitalsko izpostavljenost.

Ali moram plačati strošek kalupa za steklenico pri vsakem naročilu?

Strošek kalupa za steklenico je običajno povezan z razvojem orodja za novo lastno obliko, ne pa z njegovo obračunavo kot popolnoma nov razvojni strošek pri vsakem ponovnem naročilu, čeprav morajo lastništvo kalupa, vzdrževanje, pogoji za zamenjavo, shranjevanje in pravice do spremembe vedno biti dogovorjene v pogodbi z proizvajalcem pred začetkom proizvodnje.

To vprašajte, preden plačate.

Preverite, kdo lastni kalup (vi, tovarna ali ga uporabljate izključno vi).

Katera je najcenejša metoda za dekoracijo steklenih steklenic?

Najcenejša metoda za znižanje stroškov izdelave po meri steklenih steklenic je običajno izbrati obstoječo obliko steklenice iz tovarne, ohraniti običajno barvo stekla in zaključek vratu ter steklenico samostojno razlikovati z nalepko, širjenim logotipom, zapiralom, obeležjem ali sekundarno embalažo.

Na ta način ne boste morali plačati enega največjih začetnih fiksnih stroškov in morda celo dosežete nižji minimalni naročilni količinski zahtevek (MOQ).

Ko se prostornina prodaje postane napovedljiva, je prehod na izključni kalup lažje utemeljiti.

Kako lahko znižam ceno po enoti za steklenice po meri?

Nakupnik lahko zniža ceno po enoti za izdelano stekleno embalažo z povečanjem ekonomsko utemeljenega obsega naročila, zmanjšanjem nepotrebnega steklenega težka, poenostavitvijo zahtevne geometrije, omejitvijo postopkov dekoracije, uporabo standardnih vratnih končnic, izboljšanjem izkoriščenosti kartonskih embalaž in kontejnerjev, združevanjem SKU-jev ter pogajanjem o pogojih za ponovno proizvodnjo namesto izključnega osredotočanja na osnovno ceno steklenice pri dobavitelju.

Ne odstranjujte specifikacij, ki varujejo izdelek, le da bi prihranili cente.

Cilj ni najcenejša steklenica.

Cilj je najnižja komercialno sprejemljiva končna cena.

Pridobite dejansko ceno za izdelano stekleno embalažo, ne ugibanja.

Če načrtujete nov projekt steklene embalaže za hrano, pijače, alkoholna pijača, kozmetiko ali druge izdelke, nam pošljite zahtevano prostornino, količino, risbo steklenice ali referenčno sliko, vrsto vratne končnice, zahteve glede dekoracije, zapiralke in pristanišče cilja.

Lahko primerjamo dve možnosti:

Možnost A: Obstoječa steklenica + izdelana dekoracija

in

Možnost B: Lastna kalupna izdelava + popolnoma izdelana steklena embalaža

Ta primerjalna analiza vam običajno pove veliko več kot vprašanje po najcenejši ceni steklenice.

Ker pri specializiranih steklenih embalažah najnižja ponudba in najnižna skupna cena nista vedno isto.

Kontaktirajte tovarno

Oznake

O nas

O nas

Xuzhou Minghang Packaging Products Co., Ltd.

Minghang je bil ustanovljen leta 2008 in se nahaja v provinci Jiangsu, Kitajska. Minghang izvaža več kot 1000 steklenih izdelkov, med drugim shranjevalne posode, kozmetične steklenice in vinske steklenice. Imamo ekipо več kot 300 delavcev, ki se zavezujejo kakovosti.

Naša tovarna proizvede letno 30.000 ton, kar omogočajo šest proizvodnih linij – štiri enojne kapljice, dve dvojni kapljici ter napredne polavtomatske in CNC 8S naprave.

Izkušena kakovostna kontrola zagotavlja vrhunsko kakovost izdelkov in uporablja napredno preskusno opremo za izpolnjevanje strogiht standardov trdnosti in odpornosti proti toploti.

Prednost imajo potrebe strank; ponujamo inovativne in ekološko prijazne rešitve za mednarodne blagovne znamke. Sodelujte z nami pri oblikovanju prihodnosti!

Oglejte si več

Vroče steklene steklenice in sklede

z možnostmi po meri in serijskimi rešitvami. 3000+ blagovnih znamk, velikih in majhnih, nas ima radi!

Več stekla
sPLETNOSPLETNO